Daļa no šķautnēm, kas raksturo radošumu, ir:
- pašatklāsmes un pašizpausmes līdzeklis;
- izdomas un iztēles pielietošana;
- spēja ģenerēt idejas un rast inovatīvus, nestandarta risinājumus;
- īpašība, kas ļauj atrast vai radīt ko jaunu, dot esamību kam jaunam;
- pārmaiņu, attīstības un izaugsmes process;
- spēja būt atvērtam pasaulei un ietekmēt to.
Kā raksta grāmatas "Radošums un kritiskā domāšana" autors Indars Kraģis:
Visbiežāk tiek uzskatīts,ka radošums ir universāli iedzimts un var tikt veicināts. Radošuma attīstības nosacījums ir radoša darbība.
Tātad radošums ir spēja, kuru, mērķtiecīgi un apzināti darbojoties, var attīstīt un veicināt pilnīgi ikviens cilvēks. Visi cilvēki var būt radītspējīgi. Radošuma potenciāls ir neaptverams un var izpausties atšķirīgās pakāpēs un niansēs. Tā ir kā cilvēkā ielikta unikāla iespēja "iznest ārā" pasaulē vai materializēt to, kas atrodas "iekšā", reizē pašam augot un dziedinoties šajā procesā. Caur radīšanas pieredzi pieredzēt sevi, sava Gara Dievišķās dzirksts izpausmi matērijā.
Ja Tev izdodas atbrīvot savu patieso Es un ļaut tam izpausties ar pilnu spēku spontānā radošā aktā, tas reizē nozīmē noņemt maskas un dot brīvību tam, ko līdz šim esi slēpusi sevī. Tas ir tas, ko mēs darīsim arī šī kursa laikā- ne tikai praktiski trenēsim radošuma spēju, bet arī izzināsim cēloņus, kāpēc tā līdz šim netika pietiekoši izpausta vai tika iesprostota kādā noteiktā rāmī vai normās.
Spontāna, brīva, patiesa uzvedība balstās ticībā savai dziļākajai gudrībai. Kad mēs tai uzticamies, visas mūsu rīcības ietver sevī Augstāko labumu un atkrīt mūžsenie jautājumi: kas ir mana misija, ko man jādara, kam esmu paredzēts?