Izaugsmes un iekšēju pārmaiņu process nereti ir smagnējs un sāpīgs. Pretestības ir gana spēcīgas, pārliecības un uzskati, kuriem esam ticējuši visas dzīves garumā, ir dziļi iesakņojušies un grūti izravējami.
Ja Tu domā līdzīgi, iesaku vismaz reizi uzspēlēt transformācijas spēli!
Pēdējos gados spēļošanas (“gamification”) principi arī Latvijā dažādi tiek integrēti izglītības sistēmā, terapijās, koučinga sesijās, biznesā u.c. Tie ienes personības izaugsmes procesā vieglumu, padara to interesantāku, veicina atvērtību un uzticēšanos un kas svarīgi -nepazeminot transformācijas vērtību.
Ar spēles palīdzību tiek pamanīti līdz šim nenovērtēti resursi, kas paaugstina sava spēka apzināšanos un pārliecību, kā rezultātā pieaug motivācija un apņēmība sasniegt nosprausto mērķi.
Spēle ir tieša un taisnīga, tāpēc tā bieži kalpo kā katalizators pārmaiņām. Esmu novērojusi, ka lielākoties klienti uz spēli ierodas jau Dvēseles vai dziļākā iekšējās pasaules līmenī gatavi nepieciešamajiem pārmaiņu soļiem, tikai ārēji vēl kaut kas kavē un ierobežo tos drosmīgi spert. Teiksim tā-prāts ir tas,kas nav paspējis nogatavināties līdzi.
Spēle stiprina uzticēšanos un veicina sadarbību. Reizēm klienti sāk ar spēli tirgoties, reizēm kritizē un apsūdz, reizēm noslēdzas un nevēlas turpmāk iesaistīties, jo spēle māca uzticēšanos un spēju palikt kontaktā ar to arī tad,ja tiek zaudēta kontrole vai viss nenotiek tā,kā domās pirms tam izplānots. Gluži kā dzīvē.
Spēles process ir kā spogulis, kas atspoguļo un ļauj izmainīt Tavu attieksmi pret dzīvi, pret sevi, pret jautājumu, kuru risini.